Sencor SVC 6000BK uživatelský test a návod

Fotogalerie produktu

Každá běžná domácnost se neobejde bez vhodného pomocníka na úklid. Jedním z těchto vhodných přístrojů je právě i vysavač. Při výběru vhodného vysavače to ale vzhledem k pokrytí současného trhu nemusí být snadné. Zohledňuje se často nejen cena, ale i výkon, a další funkce.

1.Úvod
2.Funkce a vybavení
3.Specifikace
4.Verdikt
5.Návod
6.Vaše hodnocení

Výběr vhodného vysavače do domácnost je jistě obvykle spojen srovnáním pořizovací ceny, při poměru k výkonu i možnostem, které jsou k dispozici. U vysavače Sencor SVC 6000BK je právě cena jedním z kritérií, která je sympatická. Pořízení nového vysavače stojí okolo 1500 Kč, samozřejmě s ohledem na prodejce i aktuální ceny. Každopádně je to dost nízká cena v porovnání s jinými.

 

Úvod

Další, velice dobrou vlastností vysavače Sencor SVC 6000BK je proti-alergenní. Je totiž vybaven vysokou filtrací, a tak nehýří prach, naopak jej absorbuje a zabraňuje tak nepříjemným pocitům, které mají alergici právě kvůli roztočům, prachu a jiným, v domácnostech se běžně se vyskytujících alergenů. To je jistě velké plus poměrně jednoduchého a levného vysavače, který takto dokáže být i moderní ve smyslu aktuálního užití.

 

Je asi na každém, aby si sám zhodnotil, zda je to málo, nebo moc. Nicméně vysavač Sencor SVC 6000BK není vybaven zbytečnými nástavnými hubicemi, jak tomu bylo dříve a stále ještě někde je. Sencor si dal tu práci a zhodnotil, že často jsou součástí vysavačů náhradní hubice pro různé povrchy i použití. Nicméně často se z těchto všemožných nástavců užívají pouze dva, maximálně tři. Proto i součást vysavače Sencor SVC 6000BK je pouze klasická hlavice na vysávání a pak další, tzv. štěrbinová, která umožňuje zvládat povrchy svízelné.

Pro běžné používání toto bohatě stačí a příbytek tak není vybaven mnoha nářadím, které se stejně neužívá. Naopak, co mnohým hospodyňkám a všem těm, kteří běžně v domácnostech luxují, práci usnadní, je kovová XXL teleskopická trubice, díky níž se snadněji dostanete do míst, která jsou vzdálená. Zejména pak taková místa, jako jsou stropy. Dříve bylo potřeba u běžných vysavačů použít schůdky, židli nebo cokoli, co usnadní takovou práci, u vysavače Sencor SVC 6000BK však pohotová teleskopická trubice je nadmíru dostačující.

 

Funkce a vybavení

Vysavač Sencor SVC 6000BK je také vhodný pro všechny běžné povrchy v domě. Koberce, ale i plovoucí podlahy, linolea, nebo dlažba a jiné. S každou si z nich si bravurně poradí díky přizpůsobené hlavici. Navíc i kolečka vysavače jsou změkčená, snáze tak zdolávají cestu po domě, bytě a neničí případně povrchy, které nesnesou těžké zatížení. To je jistě další plus, i přesto, že je to maličkost, pak je to zvláště pro některé, dost důležité.

 

Díky měkkým kolečkům, kterými se vysavač Sencor SVC 6000BK pohybuje po površích, je tak i tichý a snadný jeho pohyb.

Nutno zmínit i to, že vysavač Sencor SVC 6000BK je vybaven tepelnou pojistkou proti přehřátí. Při dlouhém užívání vysavače se samozřejmě motor přehřívá. Obecně se u vysavačů může tak stát, že se přehřeje na takovou teplotu, až začne deformovat součástky vysavače. Naštěstí tvůrci tohoto typ mysleli i na tuto skutečnost a vybavili vysavač právě tepelnou pojistkou. Jakmile by hrozilo přehřátí přístroje, pak se vysavač vypne a zase je ho možno používat po ochlazení na provozní teplotu. Vysavač je zajímavě řešen i esteticky. Výrobce si dal tu práci, aby vysavač Sencor SVC 6000BK nejen byl dostatečně výkonný, ale také řešen zajímavě i pro oko.

Snoubení černé s prvky červené je jistě méně obvyklé, ale zato velice působivé. Objem sáčku vysavače jsou 3 litry. Je to tak dostačující pro danou velikost přístroje, možná až překvapivě dost, vzhledem k tomu, že vysavač má rozměry 24 x 28 x 43 cm. Je tak praktický i pro menší byty, obdobně jako jeho váha, která se udává 3,6 kg. Je tak snadný pro manipulaci i méně zdatným, nebo třeba i dětem. Plusem i pro užívání dětí je i snadné ovládání. Jako většina vysavačů, určené pro domácnost, je i tento vybaven jednoduchým ovládáním, a to vypínáním a zapínáním v jednom tlačítku pak tím pro navíjení kabelu. Poradí si s tím i méně techničtí zdaní jedinci.

 

Specifikace

[table]

Energetická třída E
Typ vysavače Sáčkový
Hlučnost 81 dB
 Příkon 1600 W
Typ filtru Mikrofiltr, HEPA, Omyvatelný
Objem  3 l
Akční rádius 10 m
 Délka kabelu  7 m
Příslušenství  Štěrbinová trubice, Kartáčová trubice
 Rozměry ŠxVxH 280x240x430
Celá specifikace zde

[/table]

 

Verdikt

Přístroj není bezsáčkový, což je většina dnešních vysavačů a není to bráno jako mínus, spíše to, že náhradní sáčky, které jsou speciální i právě pro to, aby byl vysavač funkční jako anti-alergenní, je složité sehnat. Dost z těch, kteří si vysavač pořídili si na tuto skutečnost stěžují. Také vybavenost vysavače není příliš komfortní pro příliš úzká místa. Hlavice, která by si tak snadno poradila s prostory úzkými chybí.

[table]

Výhody

Nevýhody

Tichý Málo nádstavců
Cena
Vhodný pro alergiky
 Tepelná pojistka
[/table]

Návod

Návod a manuál k vysavači

Návod a manuál Sencor SVC 6000BK

Vaše hodnocení

Máte s tímto produktem zkušenosti ? Ohodnoťte jej prosím níže.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Ochrana proti spamu (nutné vyplniť) Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.