Nejlepší robotický vysavač do 12 000 Kč-Srpen 2018

Manuální vysávání nebo stírání podlah platí v dnešní moderní době spíše za přežitek. Robotické vysavače tuto nudnou práci totiž snadno zvládnou za vás. Stačí je jenom zapnout a potom klidně můžete odejít do práce, abyste se později mohli vrátit do uklizeného domu a užívat si tak svého volna. Jedná se o ušetření práce a zvýšení efektivity v uklízení, protože od nynějška se nemusíte vysávání vůbec účastnit. Výběr robotického vysavače byste ale určitě neměli podcenit. Jde o jeho velikost, kvalitu, schopnosti a rovněž cenu – to je to, co by vás mělo zajímat, pokud si hodláte do své domácnosti pořídit tuto novou pracovní sílu.

Robotický vysavač Tesla RoboStar T30

Zobrazit specifikace robotického vysavače – Tesla RoboStar T30

Jako jeden z top nabízených robotických vysavačů na trhu je ten od české společnosti Tesla. Cena se pohybuje kolem 5 500,- Kč, přičemž poměr kvalita a výkon versus cena jsou zde opravdu v rovnováze. Tento robotický vysavač má v průměru pouhých 30 centimetrů, což mu ale nebrání v uklizení celé domácnosti. Je vybaven vysokokapacitní baterií, díky které vydrží v kuse pracovat až 110 minut. Poté, co mu začne energie docházet či v momentě, kdy dokončí úklid, se sám vrátí do nabíjecí stanice. Ta nabije baterii na 100% a poté se vypne, aby tak nedocházelo k přebíjení a zkracování životnosti baterie. Robotický vysavač Tesla RoboStar T30 se zvládne vypořádat s jakýmkoliv druhem podlahy, přičemž ji dokonce sám dokáže rozeznat. Podle toho přizpůsobí své uklízení. Navíc je vybaven dlouhými kartáči, které se dostanou i do těžko přístupných rohů. Vy si můžete vybrat z celkem čtyř programů úklidu, který si navolíte na dotykovém displeji přímo na vysavači. Dokonce lze i nastavit dobu uklízení, takže vysavač se sám zapne v daný čas. Uklidí tedy klidně i když nejste doma, aby vás potom nerušil. Pokud si na to ale nevzpomenete, ničemu to nevadí, protože chod vysavače je velmi tichý. Pohybuje se pouze kolem 65 decibelů. Rovněž se zvládá i tiše pohybovat po místnosti, díky kvalitním senzorům. Nespadne dokonce ani ze schodů. Vysavač je vybaven HEPA filtrem, takže je vhodný i do domácnosti alergiků.

Robotický vysavač Sencor SVC 7020

Zobrazit specifikace robotického vysavače – Sencor SVC 7020

Japonská značka spotřební elektroniky, která vyzývá k žití, rovněž uvedla na trh model robotické vysavače. Ten vás toto léto nadchne především nízkou pořizovací cenou, která se pohybuje kolem 2 000 Kč. Přitom obsahuje všechny základní parametry, které jsou nutné k práci kvalitního robotického vysavače. Na jedno nabití dokáže uklízet téměř 50 minut, během kterých zvládne poklidit podlahy typu dlažba, linoleum, plovoucí podlaha či parkety. Na displeji přitom můžete sledovat, jestli je jeho baterie plně nabitá nebo jestli už mu energie dochází. Pohybovat se umí velmi opatrně, nábytku se zvládne vyhýbat a ani ze schodů nespadne. Přitom umí překonat až centimetrový práh mezi jednotlivými místnostmi. Zvolit si lze ze tří programů. Sencor SVC 7020 se může po vašem domově pohybovat náhodně, ve spirálách nebo podél zdí. Všechny kouty přitom zvládne vyčistit díky dlouhým štětinovým kartáčům. Mimoto dovede i stírat, což se především v těchto letních teplech hodí vzhledem k všudypřítomnému prachu. Údržba tohoto vysavače je velmi snadná – má odnímatelná kolečka, která se navíc umí automaticky vypnout, jakmile dojde během úklidu k jejich zablokování. Robotický vysavač od Sencoru má velmi tichý chod a to 55 dB. Jedná se tedy o vysavač se základními funkcemi, který na běžné poklízení naprosto postačí.

 

Robotický vysavač Xiaomi Roborock Sweep One S50

Zobrazit specifikace robotického vysavače – Xiaomi Roborock Sweep One S50

V trochu jiné cenové relaci se pohybuje robotický vysavač od společnosti Xiaomi Roborock Sweep One S50, který neseženete levněji než za 12 000 Kč. Nutno ovšem podotknout, že za takovou cenu můžete očekávat opravdu nadprůměrné vybavení. Tento elegantní vysavač umí sbírat nečistoty a zároveň také vytírat, takže vaše podlaha bude naprosto čistá. Během uklízení umí překonávat bariéry až do výšky 2 centimetrů, což znamená, že hravě pokryje celý váš dům. Což bohužel neplatí v případě, že využíváte funkci stírání, kdy zvládne práh zhruba o velikosti jednoho centimetru. Dále se zvládne vyhnout schodišti. O jeho pohyb se totiž stará celkem třináct vysoce citlivých senzorů, které vysavač upozorňují na nábytek, stěny nebo již zmíněné schodiště. Nemusíte se tedy obávat, že byste se dočkali potlučeného nábytku od narážejícího vysavače. Samostatně zvládne pracovat na jedno nabití až 2,5

hodiny, což naprosto postačuje na uklizení celé domácnosti. Uklízet může i bez vašeho dozoru, takže se po návratu domů můžete těšit na perfektně uklizené podlahy. Poradit si zvládne jak s linoleem, dlažbou, tak plovoucí podlahou nebo parketami. Dokonce umí vysávat i koberce s nižším chlupem. Všechny nečistoty shromažďuje v 0,5 litrové nádržce, o jejímž naplnění vás bude informovat blikajícím symbolem na displeji. Další výhodou tohoto robotického vysavače je jemný HEPA filtr, která zachytí i ty nejjemnější částečky prachu. Úklid pro něj tak nebude hračka jenom v létě, ale i na jaře, kdy je všude mnoho pylu. Vhodný je tedy i pro alergiky a citlivé osoby. Hlučnost vysavače je pouhých 60 dB, takže vás nebude rušit ani v případě, že ho necháte pracovat, když jste doma.

 

Robotický vysavač iRobot Roomba 605

Zobrazit specifikace robotického vysavače – iRobot Roomba 605

Velmi kvalitního počinu na poli robotických vysavačů jsme se dočkali také od americké společnosti iRobot. Ta toto léto nabízí za necelých 6 000 Kč stylový a především efektivní robotický vysavač, který je vhodný do každé domácnosti. Umí si totiž poradit se všemi typy podlah. Vyčistí stejně dobře jak tvrdé typy podlah, jako je plovoucí podlaha, dlažba nebo lino, tak koberec. Perfektní výsledek je zaručen třífázovým čistícím procesem. Úzký kartáček vyčistí všechny rohy a spáry a také prostor kolem stěny. Velké nečistoty v prostoru potom seberou dva velké rotující kartáče. Ty dokážou zároveň vydrbat nečistoty z koberce, kterou jsou potom v poslední sací fázi vysáty. Vše se potom zachycuje ve velkém sběrném koši. Robotický vysavač iRobot Roomba 605 disponuje navigací, která do jisté míry připomíná GPS v autě. Navádí totiž vysavač po celém pokoji, přičemž monitoruje jeho pohyb. Všechna místa jsou navštívena minimálně čtyřikrát, aby tak byl zaručena naprostá čistota. Robot se zvládne pohybovat naprosto sám, dává si pozor na nábytek, kterého se jenom lehce dotkne, detekovat umí i schodiště. Naproti tomu umí překonávat lištu do maximální výšky 2 centimetrů. Velkou výhodou u tohoto robotického vysavače je možnost nastavení programu SPOT, během kterého dojde k uklizení daného prostoru o velikosti jeden metr čtverečný. Takže když vysypete mouku nebo strouhanku, nemusíte si s tím už lámat hlavu a hledat smetáček. Vysavač přitom zvládne vysávat až tři hodiny vkuse na jedno nabití, a to při hlasitosti 60 dB.

Robotický vysavač Evolveo RoboTrex H6

Zobrazit specifikace robotického vysavače – Evolve RoboTrex H6

Malý, inteligentní a efektivní vysavač RoboTrex H6 od společnosti Evolveo je dostupný za příznivou cenu 5 000 Kč. Po vyjetí z nabíjecího panelu zvládne uklízet až 110 minut v kuse, přičemž po tomto čase se potom sám uklidí do napájecí stanice, aby se dobil. Ta je navíc opatřena ochranou proti přebíjení baterie, čímž je šetřena a má delší životnost. Vysavač se může samostatně pohybovat po všech typech podlah, přičemž je zanechává v naprosté čistotě. Pohybovat po místnosti se může v rámci čtyř různých programů – automatickém, obvodovém, kruhovém a naplánovaném. Vy ho přitom můžete snadno ovládat dálkovým ovládáním, na kterém si můžete i nastavit čas vysávání. Vysavač to pak stihne i během doby, co jste v práci. Deset senzorů zajišťuje naprostou bezpečnost práce tohoto robotického pomocníka. Ten se tak zvládne dostat i přes menší překážky, nebude vám ničit nábytek otloukáním rohů nebo se vyhne schodům. Po naplnění zásobníku na vodu o velikosti 250 ml dokáže vysavač i stírat. Prach přitom sbírá d nádržky o 300 ml. Robotický vysavač Evolveo RoboTrex H6 je vybaven jemným HEPA filtrem, který zajišťuje sběr jemného prachu i zvířecích chlupů. Domácnost tak po vysátí tímto vysavačem bude čistá i pro alergiky. Vysavači neunikne ani kout díky dvěma velkým kartáčům a dále malému kartáčku, který se dostane i těsně ke stěně nebo do rohu místnosti. Takto kvalitní úklid přitom nebudete ani vnímat, protože se vše bude odehrávat při maximální hlučnosti 62 dB.

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Ochrana proti spamu (nutné vyplniť) Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.